«Мова – духовне багатство народу»

21 лют. 2017
21 лютого 2017 року в ЗОШ №7 (директор – Л.Грішагіна) відбулися виховні і тематичні заходи, присвячені Міжнародному дню рідної мови.

Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Кожен рід, народ, який себе шанує, обов’язково плекає свою рідну мову. Єдиною державною мовою нашої країни є українська. Наша мова пройшла нелегкий шлях. Однак, попри всі перешкоди, для 45 мільйонів людей вона була і є рідною, є мовою їхніх дідів, батьків і буде також мовою їхніх дітей.

Багато пізнавальної інформації почули школярі з експрес-повідомлення «І йшли віки, і були українці, і створили слово українське», яке підготувала і провела лекторська група 8 – А класу  ( учитель української мови і літератури Ковтун Т.І.).

Учні та вчителі нашої школи мали змогу написати Всеукраїнський диктант національної єдності «Україна – наша земля, наша Батьківщина».

Цікавим і захоплюючим було мовне змагання для учнів 6-кл. «Калинова рідна мова», яке  провела учитель Тарабанова Я.В. Як і годиться, все було по-справжньому: коротенька прелюдія: вступне слово, умови змагання та його особливості,  а далі – запекла боротьба. Цікаві завдання надихали учасників на справжні подвиги. У підсумку, всі були задоволені і з піднесеним настроєм. Захід був дійсно пізнавальним, веселим, незвичним, учням сподобалось, а це головне.

Учитель початкових класів Кисіль І.І. та вчитель українознавства Солоненко Т.Є. провели для учнів 3-4 класів усний журнал  з елементами лінгвістичної гри « Я люблю Україну» . Головна мета заходу - краще пізнання рідної української мови,  заклик любити її так само, як і рідних батьків.

Виставка стіннівок, ребусів, малюнків , присвячена Міжнародному дню рідної мови, вражала своєю неповторністю. Оригінальності учнів не було меж. Так, діти закликають молодь єднатися навколо рідного слова, наводять переконливі докази того, що наша мова незрівнянно прекрасна, і цуратися її не слід. Вони  вважають, що наша державна мова сяятиме за однієї умови: якщо ми не будемо забувати своїх джерел, плекатимемо і берегтимемо калинову українську мову.

Спільно із шкільним бібліотекарем Шараповою О.М.  вчителі-словесники підготували виставку найбільш актуальної літератури про українську словесність «Любіть Україну і мову її солов'їну».

Завершальним акордом свята в нашій школі стало урочистий  захід  «Мова – скарбниця духовності народу», який підготували учні  8-А та 5-х класів під керівництвом учителя української мови і літератури Стрепетова О.В.  Пролунали теплі й щирі слова про рідну мову, мелодійні пісні у виконанні учениць нашої школи. Зі словами вдячності за підтримку і розуміння до глядачів звернулася директор школи . Лілія Володимирівна  зазначила: «Мова - духовний скарб нації. Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб - МОВА. Мова — найцінніший дар нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те найцінніше, що живе у наших серцях . Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!
           Не забувайте свого коріння, плекайте рідне слово, і нехай вам сняться сни українською мовою!»

Я.Тарабанова, заступник директора з НВР